"Point and Shoot" ... David Caruso

Srpen 2012

1. Fallen (Téměř dokonalý plán)

30. srpna 2012 v 1:01 | Míší Caine |  ♠ 9. série ♠
Premiéra v USA: 3.10. 2010
Premiéra v CZE: 30.9. 2012

Když Eric Delko přichází do kriminální laboratoře najednou uvidí všechny kriminalisty a obyvatele budovy ležet na zemi v kritickém stavu. Rozhodne se zjistit co se stalo a jako hlavní jde pro Calleigh. Když se rozhodne Calleigh přenést mezi tu hlavní skupinku lidí, začne také na něj působit nebezpečný plyn. Proto také upadá i s Calleigh a neví co si počnout. V tom přichází Horatio a na požádání Erica prosřelí okno, aby dodal do budovy přísun čerstvého vzduchu. Najednou se začnou všichni probouzet až na někoho.

Kdo přežije a kdo naopak podlehne plynu nebezpečného sériového vraha?2. Sudden death (Náhlá smrt)

29. srpna 2012 v 22:22 | Míší Caine |  ♠ 9. série ♠
Premiéra v USA: 10.10. 2010
Premiéra v ČR: 6.9. 2012

Tým vyšetřuje smrt mladé ženy, zaměstnankyně populárního baru, která byla nalezena mrtvá v bazénu. Velmi brzy je jasné, že žena se v bazénu neutopila, v plicích jí totiž místo vody bylo nalezeno šampaňské.
...


V bazénu je nalezena hosteska Kristen. Podezřelý je Brady, fotbalová hvězda, který s ní strávil noc. Horatio ale zjistí, že se neutopila v bazénu, ale v šampaňském. To má na svědomí Ellison, který chtěl, aby se mu Kristen věnovala, a nalil jí do krku šampaňské, které se při kašli dostalo do plic a po několika hodinách způsobilo smrt.


3. See no evil

29. srpna 2012 v 12:12 | Míší Caine |  ♠ 9. série ♠
Premiéra v USA: 17.10. 2010

Jak si detektivové poradí, když jediným svědkem v případu únosu mladého děvčete je slepec?

...

Když je unesena mladá žena, jediným svědkem, který byl v době zločinu nablízku, je slepý muž Ben Wilcox. Jeho svědectví o specifických zvukových vjemech však překvapivě vede ke známému zločinci Joeovi LaBrockovi, který byl v době únosu ve vězení. Horatio Caine se tak opět setkává se svým životním nepřítelem a velmi inteligentním zločincem. Musí však jednat velmi rychle, protože ve hře je život uneseného děvčete...

4. Manhunt

28. srpna 2012 v 22:22 | Míší Caine |  ♠ 9. série ♠
Premiéra v USA: 24.10. 2010

Když Memmo Fierro, vrah Delkovy sestry a Horatiovy manželky Marisol, uteče z vězení, ve městě znovu začne rozsévat zlo. Tým CSI musí zjistit, co chce udělat a chytit ho dřív, než ublíží dalším nevinným lidem. Vypadá to tak, že Fierro chce unést vlastní dceru, která žije v náhradní pěstounské rodině...

5. Sleepless in Miami

28. srpna 2012 v 12:12 | Míší Caine |  ♠ 9. série ♠
Premiéra v USA: 31.10. 2010

Zmateného a dezorientovaného muže našli v přírodní rezervaci Everglades nedaleko bezhlavého lidského těla. Podezřelý Jason Reger prohlásí, že se mu o vraždě zdálo dříve, než se stala a obrazy ze snu ho přivedly na skutečné místo činu. Je to blázen, psychiatrický pacient anebo má nějaký podíl na zločinu jako pachatel či spolupachatel? Anebo muž spáchal vraždu v jakémsi snovém náměsíčném stavu? A právě to chce zjistit kriminalistka Natalia Boa Vistová, která pátrá v utajení...6. Reality kills

27. srpna 2012 v 22:22 | Míší Caine |  ♠ 9. série ♠
Premiéra v USA: 14.11. 2010

Když zavraždí hvězdu populární televizní reality-show, podezřelí jsou nejen všichni ostatní účinkující, ale i televizní štáb a fanatičtí fanoušci. Důležité stopy poskytnou kriminalistům tajemství vyplavené z minulosti oběti.

7. On the hook

27. srpna 2012 v 20:20 | Míší Caine |  ♠ 9. série ♠
Premiéra v USA: 21.11. 2010

Tým CSI pátrá po neznámem střelci, který se pokusil zavraždit nelegálního bookmakera.

...

V ranních hodinách Brad Webb pokojně loví ryby, když ze své lodi uvidí, že na blízkém mostu stojí mladý muž a váhavě se kolíbá, jakoby chtěl skočit do vody a spáchat sebevraždu. Když Webb telefonuje z mobilu na policii, aby zachránil mladého sebevraha, někdo se ho pokusí zabít sprškou střel. Oběť skočí z lodi do vody a jen zázrakem přežije. Policie ho zařadí do ochranné vazby, neboť to je jediný způsob, jak může ochránit jeho život v nejbližších hodinách před neznámým útočníkem.

Už zanedlouho se z oběti střelby vyklube nelegální bookmaker. Mezi podezřelými jsou všichni jeho klienti, kterým dlužil peníze ze sázek, anebo kteří dlužili jemu. Podezřelým je i psychicky labilní Shane Newsom, mladík z mostu, který přísahá, že nechtěl spáchat sebevraždu, i když má na krku podmíněný trest a dohled probačního úředníka Neila Perkinse, který má monitorovat jeho život na svobodě.

Všechno se zamotá, protože oběť neustále lže a navíc se provalí, že všichni zainteresovaní, včetně Perkinse a Shaneovy sestřenice Tracy Newsomové, se s obětí už delší čas jistým způsobem znali. Hlavním podezřelým ze střelby na Webba je jeho bývalý obchodní partner Charles Hayward, který vlastní stejnou speciálně upravenou zbraň jako měl střelec, a ještě má i dobrý motiv na vraždu.

Jde už jen o jediné - najít důkazy, které spojí pachatele s místem činu...
8. Happy Birthday

27. srpna 2012 v 12:12 | Míší Caine |  ♠ 9. série ♠
Premiéra v USA: 5.12. 2010
Tým CSI vyšetřuje případ zbité těhotné ženy.

...

Při ranním joggingu najde náhodný běžec zbitou těhotnou ženu, ležící v bezvědomí na úpatí svahu. Obětí je 28-letá Heather Chapmanová v osmém měsíci těhotenství, jejíž život jakož i život jejího plodu visí na vlásku. Poručík Horatio Caine a jeho tým bojují o záchranu životů oběti i jejího dítěte a hledají pachatele, kteří se ji pokusili zabít. Starostlivý manžel Gary Chapman, citově a psychicky rozkolísaná přítelkyně oběti Marcie Westerfieldová a další známí oběti - všichni jsou podezřelí. Heather si po probrání z komatu nepamatuje vůbec nic - nepozná útočníky ani motiv, proč jí zbili.

Pro kriminalistku Calleigh Duquesnovou se záchrana dítěte oběti stane srdcovou záležitostí. Blíži se čas, kdy bude nutné vyvolat u Heather porod. Kdo přežije?9. Blood sugar

26. srpna 2012 v 12:12 | Míší Caine |  ♠ 9. série ♠
Premiéra v USA: 12. 12. 2010

Při nečekaném výbuchu v cukrovaru najdou imigranta Eduarda Santanu pod tunami cukru s totálně polámaným tělem. Explodoval cukrový prach, jehož koncentrace překročila hraniční hodnotu. Byl na vině zamčený nouzový východ? A kdo ho zavřel? Skrývali se dělníci - nelegální přistěhovalci před imigračními úředníky, aby se vyhnuli deportaci? Tým CSI odhalí šokující informace o majiteli rafinérie...

...

Tým CSI pod vedením Horatia Cainea vyšetřuje nečekaný výbuch v cukrovaru, při kterém zahynul Eduardo Santana. Musí prověřit všechny zaměstnance a zjistit, co vedlo k výbuchu. Eduarda našli pod tunami cukru s úplně polámaným tělem. Případ uzavřou s tím, že v ovzduší továrny byla překročena úroveň cukrového prachu, nouzový východ někdo uzavřel a prach vybuchl. V cukrovaru se objevili i imigrační úředníci, kteří pátrali po nelegálních přistěhovalcích. Je možné, že se před nimi některý z dělníků chtěl schovat. Právě uzavřené dveře přispěly k výbuchu.

Eduardova snoubenka Nina Castillová je zoufalá, protože její sestru Isabel chtějí deportovat. Horatio se spojí s Ninou a poví jí, že vypovězení Isabel se odkládá na 48 hodin a ubezpečí ji, že všechno vyřeší. Delko a Ryan najdou na lávce koňský vlas a jsou přesvědčeni, že Eduardo z něj spadl. To je přivede ke správci stáje Luisovi Avillovi. Všechno vypadá tak, že vlastník továrny Roger Cavanaugh udal Luisova syna imigračnímu úřadu, aby zachránil Eduarda před deportací. Co ho k tomu vedlo?

Vyjde najevo, že Eduardo byl Rogerův nemanželský syn. Luis zastihl Eduarda na lávce, začali se bít a Eduardo přepadl přes zábradlí. Luis se ho snažil zachránit před pádem do cukru. Hmotnost těla a nedostatek větrání způsobily poruchu stroje, což vedlo k výbuchu. Když se zdá, že Luis se chce už vzdát, nečekaně začne střílet a usmrtí Rogera Cavanaugha. Horatio donutí Rogerovu dceru Christie, která usilovala o snížení provozních nákladů zavíráním klimatizace, založit studijní fond pro zaměstnance. Isabel tak může zůstat v krajině na studentské vízum..

10- Match made in hell

26. srpna 2012 v 12:02 | Míší Caine |  ♠ 9. série ♠
Preméra v USA: 2.1. 2011

Tým CSI vyšetřuje případ internetového podnikatele, kterého zabil v jeho bazénu aligátor.

11. F-T-F

25. srpna 2012 v 11:53 | Míší Caine |  ♠ 9. série ♠
Premiéra v USA: 9.2.2011


Tým CSI řeší neobyčejný případ dvou lidí, zastřelených jednou kulkou. Při pátrání odhalí bizarní a absurdní on line milostný trojúhelník...

...

Tým přivolají na místo činu - na ulici se nachází dvě mrtvoly se střelnými ranami na hlavě a krku. Čtyřicátnice Rebecca narazila do požárního hydrantu a způsobila potopu, Marvin zase leží mrtvý v kaluži vody. Caleigh zabezpečí nábojnice a střelné zbraně, aby je prověřila v laboratoři.

Dr. Loman při pitvě zjistí, že kulka, která zasáhla Mattovu hlavu, se v lebce odrazila, přes vstupní otvor vyletěla ven a zasáhla nevinnou oběť - Rebeccu, která právě přecházela kolem. A tak kulka zabila oba. Po rozhovoru s Marvinovou manželkou Lindou vyšetřovatelé zabezpečí jeho počítač a zjistí, že si na sociální síti vytvořil profil, kde vystupoval jako 19letý Sean, i když byl čtyřicátník. Navázal kontakt se 17letou Ashley.

Horatio a Delko navštíví Ashley Chandlerovou a setkají se i s jejími rodiči Larrym a Dianou. Ashley vůbec netušila, kdo její přítel Sean z internetu vlastně ve skutečnosti je. Na Larryho rukách však najdou stopy střelného prachu a dokážou, že jeho zmizelá zbraň byla vražedná. Z prohlídky počítače Chandlerových vyjde najevo, že Ashley se na internetu stýkala i s jiným mužem - Justinem Carsonem. Okamžitě se stává dalším podezřelým...

9.11 "F-T-F"

9.11 "F-T-F"

9.11 "F-T-F"
9.11 "F-T-F"12. Wheels up

25. srpna 2012 v 11:46 | Míší Caine |  ♠ 9. série ♠
Premiéra v USA: 16.1. 2011


Tým vyšetřuje smrt mladé bruslařky na kolečkových bruslích, kterou našli vykrvácenou v šatně.

...

Connie Briggsovou, bruslařku na kolečkových bruslích najdou v době zápasu mrtvou v šatně. Connie se do ní vrátila s velkými bolestmi žaludku, což byl asi následek souboje, který se strhl v zápase.

Dr. Loman zkoumá její tělo a odhalí vícero zahojených starých zranění, indikujících sexuální zneužívání. Jako příčinu smrti určí, že úlomek žebra propíchl hlavní tepnu a způsobil vykrvácení. Vince Kesslera, fanouška soupeřova týmu, vyšetřovatelé vyslechnou, protože v ochranném náhubku na ústa oběti našli stopy ipekakuany, která způsobuje zvracení. Lucy Stricklandová, nejlepší přítelkyně oběti, vyšetřovatelům prozradí, že Connie se porvala s jinou bruslařkou, Tarou Wernerovou. Ta je v rehabilitačním centru a je úplně paralyzovaná strachem, že zapříčinila soupeřčinu smrt. Vyjde najevo, že Vince je Tařin bratr a skutečně dal ipekakuanu do Connienina náhubku, aby se pomstil za zranění sestry. Tvrdí, že Connie nezabil. Lucy detektivům prozradí, že Connie randila s Jakem McGrathem, který byl vůči ní násilnický, ale bála se, že by jí ublížil ještě víc, kdyby o tom mluvila.

Horatio, Delko a seržant Tripp ho zatknou a prohledají jeho byt. Najdou tam těžký vak, jehož vzor je identický s Connieninými ramenními vycpávkami. Jake tvrdí, že Connie a Lucy používali těžký vak, nikoliv on. Vyšetřovatelé se vrátí k Lucy a zjistí, že žárlila na přítelčiny sportovní úspěchy a když začala hrát v derby, trávili spolu méně času než předtím. Zabila Lucy svou nejlepší přítelkyni?13. Last stand

24. srpna 2012 v 13:16 | Míší Caine |  ♠ 9. série ♠
Premiéra v USA: 20.2. 2011

Když gangster Memmo Fierro, vrah Delkovy sestry a Horatiovy manželky Marisol, utekl z vězení, v Miami se znovu rozběsnilo zlo a násilí. Fierro vyhlásil otevřenou válku policii a především týmu CSI s poručíkem Cainem na čele. Jeho prvním úderem je masakr na tiskovce po úspěšném policejním protidrogovém zásahu, který odhalil a zneškodnil laboratoř na výrobu drog. Gangsterské auto prorazilo policejní zátarasy a dávkami ze samopalu kosili přítomné policejní důstojníky, novináře, přičemž zabili i státního zástupce. Jaký bude další úder šíleného gangstera?...

Miamská policie vykoná úspěšný protidrogový zásah, když na předměstí odhalí a zničí špičkově zařízenou laboratoř na výrobu drog. Je to další rána aktivitám mocného gangu Mala Noche. Nově zvolený státní zástupce Nicholas Chandler právě hrdě řeční na improvizované tiskovce před domem, kde odhalili drogovou manufakturu, když obrovské auto prorazí policejní zátarasy a dávkami ze samopalu kosí shromážděné lidi - policejní důstojníky, novináře, okolojdoucí a smrtelně zasáhnou státního zástupce Chandlera.

Seržantka Jennifer Swansonová zneškodní střelce, který vypadne z auta, ale jeho řidič unikne. Poručík Horatio Caine a policejní důstojník Frank Trip dorazí na místo činu včas, aby jim umírající střelec stihl před smrtí odevzdat vzkaz: "Mala Noche říká, že to je jen začátek!" Policie dostala informaci na protidrogový zásah od neznámého informátora, který jí zavolal na veřejné číslo.

Podle střepů z rozbitých brýlí na předpis identifikují řidiče, je jím Felix Medina. Swansonová informuje, že Armando Salazar, současný boss gangu Mala Noche, řídí gang jako obchodní společnost a násilím by si nešpinil ruce. Horatio nenajde důkazy, které by ho spojili se střelbou do policistů.

Kdo tedy stojí v pozadí rostoucí aktivity gangu Mala Noche, když to není její současný boss Salazar?


CSI: Miami - 09x13 Last Stand14. Stoned cold

24. srpna 2012 v 13:11 | Míší Caine |  ♠ 9. série ♠
Premiéra v USA: 27.2. 2011

Středoškolačku, která byla terčem šikanování, najdou mrtvou - někdo jí doslova upil k smrti. Všechny stopy vedou k jejím dvěma největším pronásledovatelům...15. Blood lust

24. srpna 2012 v 13:03 | Míší Caine |  ♠ 9. série ♠
Premiéra v USA: 6.3. 2011

Je nalezena mrtvá mladá žena se známkami mučení. Vražda ukazuje na sériového vraha. Poručík Horatio Caine a jeho tým udělají vše pro to, aby psychopatického zabijáka chytili dříve, než spáchá další vraždu. V průběhu vyšetřování však zjistí, že mají co do činění s dvojicí sériových vrahů - mužem a ženou.

16. Hunting ground

24. srpna 2012 v 12:53 | Míší Caine |  ♠ 9. série ♠
Premiéra v USA: 13.3. 2011

Poručík Horatio Caine a jeho tým odhalí tajný lovecký klub, jehož členové neloví zvířata, ale lidi...


Natáčení pod vedením Rodrigueze
17. Special delivery (epizode)

24. srpna 2012 v 12:42 | Míší Caine |  ♠ 9. série ♠
Premiéra v USA: 20.3. 2011

Tým CSI vyšetřuje případy dvou zdánlivě nesouvisejících vražd - kurýra zásilkové služby a ženy v domácnosti na jeho trase.

Doug Govoli, kurýr zásilkové firmy World Send, leží mrtvý v zadní části své dodávky mezi rozházenými balíky. Jeho dlaně i krk jsou krvavé a dořezané od drátu, kterým ho vrah škrtil. S útočníkem musel houževnatě bojovat. Nedaleko leží zakrvavený nůž na otvírání lepenkových krabic, zřejmě další náhodná vražedná zbraň.

Marcos Trejo, jeden z mnohých Dougových zákazníků, tvrdí, že s doručovatelem byly samé problémy. Byl to notorický sukničkář, který permanentně balil své klientky či manželky zákazníků, které denně potkával na své trase. Že by doručoval i něco víc, než jen objednané zásilky?

Na Dougově těle se najde plivanec. Sliny patří 16letému Travisovi Welksovi, který má policejní záznamy hodné třicetiletého kriminálníka - záškoláctví, drobné krádeže v obchodech, drogy a návykové látky, závislost na heroinu. Travis tvrdí, že Douga nezabil, jen chtěl, aby mu vydal balíček přímo z nákladného auta. Doug ho podezříval z krádeže a došlo k roztržce. Travis při zatýkaní spolkne svou zásobu drog a zanedlouho upadne do komatu z předávkování heroinem.

Vtom přichází zpráva o další vraždě. Obětí je Sheila Hollandová, kterou měl kurýr Doug navštívit těsně před svou smrtí. Adresa Sheily měla být jeho nejbližší zastávkou. Její tělo však našli celkem jinde - v tělocvičně střední školy Marfield High School, kterou navštěvoval její syn. Před svým útočníkem utíkala a snažila se ukrýt za bariérami.

Detektivové pátrají, co spojuje obě vraždy. Je to sexuální obtěžování zákaznic sukničkářským kurýrem, anebo drogové dealerství a distribuce heroinu závislým klientům?


18. About face (epizode)

24. srpna 2012 v 12:39 | Míší Caine |  ♠ 9. série ♠
Premiéra v USA: 28. 3. 2011

...

CSI : Miami Season 9 Episode 18

CSI : Miami Season11 9 Episode 18

CSI : Miami Season 9 Episode 1819. USA: Caged

24. srpna 2012 v 12:36 | Míší Caine |  ♠ 9. série ♠
Premiéra v USA: 11. 4. 2011


CSI : Miami Season 9 Episode 19

CSI : Miami Season 9 Episode 19

CSI : Miami Season 9 Episode 19

CSI : Miami Season 9 Episode 19

20. Pain it black

24. srpna 2012 v 12:31 | Míší Caine |  ♠ 9. série ♠
Premiéra v USA: 17.4. 2011

Studentky Monica Dowová a Corinne Palmerová v noci relaxují v lázních areálu Miamské univerzity. Monica cítí, že je někdo pozoruje a odskočí si pro mobil, aby zavolala ochranku. Když se vrátí, najde Corinne mrtvou - někdo jí chtěl utopit v horké vodě bazénku s vířivkou a když se nepodařilo, dobodal jí krk, hrdlo a hruď.

Podezřelou je nejen Monica, nejlepší kamarádka a spolubydlící oběti, ale i přítel oběti Jared Hatch, který se přizná, že obě děvčata v noci na koupališti pozoroval, ale brzy odešel. Zachytila ho bezpečnostní kamera. Policie stále nevyslechla druhou spolubydlící oběti, Alexis Taymorovou, kterou nikde nemohou zastihnout.

Oběť Corinne byla oblíbená a nikdo netuší, kdo by mohl být její nepřítel. CSI zjistí, že někdo se už delší dobu pokoušel Corinne otrávit thaliem. Posypal jedem klávesnici notebooku, který používala, a jed vnikal do těla oběti bříšky prstů. Notebook jí půjčila nejlepší kamarádka Monica. Ale to nedokazuje, že je i travičkou...
CSI : Miami Season 9 Episode 20