"Point and Shoot" ... David Caruso

Květen 2009

Hudba ze 3. série

31. května 2009 v 12:35 Songy - 3.série
V epizodě:


4. Bum prásk, teď dlužíš ty / Bang, Bang, Your Debt

31. května 2009 v 10:23 ♠ 6. série ♠
Tým CSI vyšetřuje záhadnou smrt studentky, kterou někdo otrávil kysličníkem uhelnatým. Delko má pocit, že zahlédl svého mrtvého kolegu Tima Speedla. Je možné, že je naživu?

Podrobnější popis děje:
Nový případ zavede Horatia Cainea a jeho tým na pláž, kde 19-tiletá vysokoškolačka Jessica Taylorová zahynula v hořícím autě. Vlastníkovi auta, Brandonovi Foxovi se podařilo z auta utéct, ale má těžké popáleniny a je v bezvědomí. Analýzou urychlovače nalezeného na místě činu vyšetřovatelé přijdou k závěru, že někdo na autě přeřezal brzdovou soustavu.

Otisky prstů z brzd přivedou vyšetřovatele k Andrewovi Hillmanovi, který tvrdí, že Jessica byla jeho přítelkyní. Jeho otisky tam mohli nalézt, protože auto opravoval. Horatia jeho vysvětlení nepřesvědčí a obviní Andrewa, že se pokusil zabít Brandona, protože měl poměr s Jessicou. Mladík nadále tvrdí, že je nevinný.

Dr. Alexx Woodsová při pitvě odhalí, že Jessica se skutečně nadýchala kysličníku uhelnatého, ale byla mrtvá už před požárem auta. To vede k podezření, že ona a Brandon chtěli společně spáchat sebevraždu. Teorii podpoří i důkaz, který najde Delko na místě činu - ohořelý kus plastové hadice, která byla zavedena z výfuku do auta. I když Hillman možná nařezal brzdové vedení, zdá se, že za Jessicinu smrt není zodpovědný.

Motiv sebevraždy vyjde najevo, když vyšetřovatelé odhalí, že Jessica a Brandon dlužili velkou částku úvěrové společnosti Liberty Coast. Když se však Brandon v nemocnici probere z bezvědomí, prohlásí, že nechtěl spáchat sebevraždu a neví nic o hadici v autě. Kdo teda chtěl zabít Jessicu?

A tak tým CSI musí začít znovu s hledáním vraha. Na hadici hledají Hillmanovy otisky, namísto nich objeví otisky Garyho Hardwicka - vymahače dluhů Liberty Coast. Horatio a detektiv Frank Tripp ho vyhledají v práci, ale muž tvrdí, že nemá s případem nic společné. Jeho otisky se prý na hadici dostaly tak, že byla součástí pivní výbavy, kterou dávala společnost k daru novým klientům.

K novému podezřelému přivede tým CSI kondom nalezený v bytě oběti. Zjistí, že se milovala s manažerem Liberty Coast, Keithem Reynoldsem. Calleigh Duquesnová spekuluje, že Reynolds možná Jessice nabídl, že vymaže její dluh, když mu poskytne sexuální služby.

Její podezření se vzápětí potvrdí, když najdou Reynoldse v univerzitním areálu, on odmítne vypovídat a chce právníka. Zdá se, že případ se chýlí ke konci, někdo však Reynoldse zastřelí před očima Calleigh a Delka. Hlavní podezřelý se najednou změnil na další oběť. Vyšetřovatelé zjistí, že výstřely přišly z blízkého přístavu. Když nezabil Reynoldse Harwick, kdo tedy? A je tento druhý vrah zodpovědný i za smrt děvčete?

V ten samý týden se Delkovi zdá, že zahlédl mrtvého kolegu Tima Speedla. Horatio je přesvědčený, že Delko měl halucinace, ale podle bankovních výpisů zjistí, že Speedlovo konto bylo aktivní několik týdnů.
Je možné, že se Speedle vrátil anebo je za záhadou něco zcela jiného?5. Zmrzlý na kost / Deep Freeze

30. května 2009 v 10:16 ♠ 6. série ♠
Vyšetřování vraždy bývalé hvězdy amerického fotbalu se zkomplikuje, když jeho tělo nemohou podrobit pitvě. Vrah mu probodl krční tepnu s chirurgickou přesností, když telefonicky flirtoval s televizní reportérkou, která připravuje nekrology celebrit ještě před jejich smrtí. Fotbalistova vdova předloží soudní příkaz zákazu pitvy, protože má být jeho tělo kryogeneticky zmraženo. Kriminalistům nezůstává nic jiného, než vykonat virtuální pitvu pomocí kombinace více naskenovaných fotografií těla...

Podrobnější popis:
Bývalého vynikajícího rozehrávače amerického fotbalu Douga McClaina někdo zabije, když telefonicky flirtuje s Wendy Legassicovou. Dougovu krční tepnu vrah probodl s chirurgickou přesností. Jeho vdova předloží soudní zákaz pitvy, protože má být kryogeneticky zmraženo. Pomocí kombinace více fotografií vykonají vyšetřovatelé "virtuální pitvu". Dougův manažer Martin Wilson má obrovskou podlitinu pod okem, protože ukradl z Dougova domu několik pamětních předmětů a nabídl je v internetové dražbě. Doug mu na to přišel a zmlátil ho. Martin však tvrdí, že má alibi. Wendy je v skutečnosti reportérka, která připravuje nekrology hvězd. Později se přizná, že slyšela vraždu přes telefon, v televizi se najde nahraný záznam. Poručík Horatio Caine jí zatkne za maření vyšetřování. Horatio odhalí, že Dougovo manželství se de facto rozpadlo, ale s ohledem na fanoušky to McClainovi tajili. K dalším podezřelým patří i Rita Sullivanová, která tvrdí, že Doug byl otcem jejího syna Caleba. Chlapcovi selhávají ledviny, ona Douga prosila, aby mu jednu svou daroval, ale Doug odmítl. Rita se přizná k pobodání Douga, ale nezpůsobila mu smrtelné zranění. Někdo mu nůž vytáhl z rány, když ještě žil. Když se zjistí, že někdo manipuloval s hlavním důkazem, pár zaměstnanců CSI může mít problémy...

Po příchodu na místo činu poručík Horatio Caine zjistí, že mrtvý muž je bývalá hvězda amerického fotbalu, rozehrávač Doug McClain. Objevila ho jeho manželka Elissa, jak leží na dlažbě s bodnou ránou v krku. Detektiv Jake Berkeley vezme jeho mobil na analýzu, Dr. Alexx Woodsová obhlédne tělo. Překvapí jí, že Dougova krční tepna byla podřezaná jediným přesným řezem.

Podle Horatia by Doug určitě se svým vrahem bojoval. Alexxino vyšetřování přeruší Elissa, která tvrdí, že Doug si přál, aby jeho tělo kryogeneticky zmrazili. Elissa má v ruce soudní zákaz pitvy. Alexx jí odporuje, ale oficiální dokument je oficiální dokument. Alexx proto musí vykonat "virtuální autopsii" - to znamená, že se musí celé tělo naskenovat a vytvořit poté úplný obraz. Bohužel, virtuální pitva má své limity a neposkytne Alexx dostatek potřebných informací.

Jakovo ověřování Dougových posledních telefonátů přinese zajímavé výsledky. Jeden z hovorů přišel od Wendy Legassicové. Calleigh Duquesneová zjistí, že Wendy je televizní reportérka, která připravuje nekrology celebrit ještě před jejich smrtí. Wendy tvrdí, že u fotbalistů vládne vysoká úmrtnost pro jejich životní styl, a Doug nebyl výjimkou. Wendy se přizná, že s ním hanebně flirtovala, aby mohla aktualizovat jeho nekrolog. Vyjde najevo, že celý rozhovor, při němž Doug přišel o život, si nahrála a chtěla ho předat bulváru. Wendy se brání, že si jen chránila své obchodní zájmy.

Když už mají konečně v ruce pásku se záznamem Dougovy vraždy, může se vyšetřování naplno rozeběhnout. Wendin nahrávač běžel ještě plných 25 minut po vraždě a v pozadí je slyšet, jak někdo vytáčí číslo. Podle tónů určí, že šlo o Elissino číslo. Horatio jí vyslechne, ale Elissa popírá, že by měla cokoliv společné s manželovou vraždou. Tvrdí, že osoba, která jí volala, byl Dougův manažer Martin Wilson, který se měl v domě setkat s Dougem. Podle Elissy věděl Martin o tom, že jejich manželství se už dávno rozpadlo, ale chápal jejich přání, aby navenek fungovala iluze dokonalého ideálu a pomáhal jim tuto fasádu udržovat. Dougovo záletnictví jí však přerostlo přes hlavu a muže opustila.
♥ Beautiful video z nových dílů ♥

30. května 2009 v 9:07 ♥ David CARUSO ♥
Tak krásný video už sem dlouho neviděla, miluju když vidim Horýska s dětma a to jak si tam hraje s tou mašínkou, to mě dostalo uplně!!


6. Krém na opalování / Sunblock

29. května 2009 v 10:57 ♠ 6. série ♠
Tým CSI pátrá po několikanásobném vrahovi, který první oběť zabil při zatmění slunce, většina stop je však zavede do slepých uliček...

V Miami zavládl další slunečný den a poručík Horatio Caine spolu s Dr. Alexx Woodsovou pospíchají na místo činu - v přepychovém hotelu Woolrich našli zavražděného Ronnieho Templea. I když ležal na terase obklopený desítkami jiných vyznavačů opalování, nikdo nic neviděl, protože všichni měli oči upřené k obloze. V době vraždy totiž nastalo úplné zatmění slunce a poskytlo vrahovi dostatek tmy na jeho čin.

DNA z kovového kufříku u mrtvého patří nebezpečnému zločinci Mariovi Monterovi, ale Natalia si všimne, že vzorec je velmi neobyčejný. Podle ní má zmutovanou DNA, obsahuje specifické znaky psa. Mario tvrdí, že je nevinný, ale přizná se, že byl v hotelu v době vraždy. Tvrdí, že využil zatmění, aby oběť okradl, a proto našli jeho DNA. Ronnie byl známý dealerem a on mu chtěl ukrást drogy. Ronnieho hlavní obchodní činností však nebyly drogy, ale vlčí hormony. Mario vyšetřovatele přesvědčí, že se chtěl změnit ve vlka.

Eric Delko a Calleigh Duquesneová v laboratoři odhalí, že Mario nelhal a skutečně si píchal vlčí hormony. Oba se soustředí na další stopu - na identifikační kartě zaměstnance se našla krev oběti. Vlákna z plastické karty dokazují, že šňůrka z ní mohla být dokonalou škrtící pomůckou. Vlastníkem karty je Shawn Hodges a Horatio ho spolu s detektivem Frankem Trippem vyslýchají. Mladík pracuje u bazénu a tvrdí, že kartu někdo ukradl z jeho skříňky. Horatio si všimne řezné rány na jeho rukou - Shawn se vymluví, že se pořezal, když rozkládal lehátka.

Když však najdou další oběť uškrcenou stejným způsobem, podezření vůči Shawnovi se otřese v základech. Dianu Longovou našel v jejím bytě poslíček Clint Gilmore. Clint však tvrdí, že i když jí pravidelně donášel jídlo, nikdy jí neviděl, vše si objednávala přes internet a peníze nechávala za dveřmi. I přesto, že Diana žila sama a neměla přátele, Clint dnes donesl jídlo pro dva. Samantha Barrishová analyzuje Dianiny internetové aktivity a zjistí, že očekávala jakéhosi Nicholase Pika. Diana s ním online flirtovala těsně před smrtí. Horatio proto navštíví Nicholase v jeho střešním byte. Bohatý obchodník přizná, že měl internetový vztah s Dianou, ale nikdy se s ní osobně nesetkal a jejich schůzku zrušila na poslední chvíli. Navíc, má alibi, strávil noc v jednom ze svých nočních klubů.

Na jiném konci Miami škrtič udeří znovu a obětí je Mario Montero. A na místě se najde DNA patřící Shawnovi Hodgesovi. Tripp však najde důkaz, že mladík není pachatelem. Jedinou stopou k skutečnému vrahovi je látka, kterou objevili na terase hotelu. Podle všeho je pachatel alergický na sluneční světlo, což znamená, že tým CSI hledá člověka, který se venku pohybuje jen za tmy...


K O N E C

Herci a jejich finálové natáčení

29. května 2009 v 9:01 ▼ Kriminálka MIAMI ▼
David Caruso, Jonathan Togo, Adam Rodriguez a Emily Procter uvádějí: CSI: MIAMI

V tomhle klipu se mi líbí, jak si tam Horďas pěkně zařve :D

R.Cochrane- Hartova válka (na Nově)

28. května 2009 v 19:34 ••• Co bude v TV •••
film Hartova válka s Rory Cochranem na Nově 30.5. ve 21:45
obrazekBlíží se Vánoce roku 1944. Mladý americký nadporučík, v civilu student práv Thomas Hart, se sice účastní války, jenže díky otci-senátorovi má zajištěno klidné místo řidiče ve štábním praporu v Belgii. Jedina běžná jízda lesem však stačí k tomu, aby z bezpečí frontového týla padl do německého zajetí. Po řadě útrap se ocitne v zajateckém táboře spolu s dalšími Američany. Pro většinu z nich válka skončila, pro Thomase Harta teprve začíná. Nejvyšším důstojníkem mezi americkými vojáky je totiž mlčenlivý plukovník McNamara, který od první chvíle proti Hartovi něco má. Mladík začne odhalovat pravdu, až když mezi vojáky dojde k vraždě...

♥ Krásný wall od Verči TH ♥

28. května 2009 v 17:32 ▼ Kriminálka MIAMI ▼
Ještě jednou mockrát děkuju!!!

D.Caruso- Jade (na Cinemax)

28. května 2009 v 7:55 ••• Co bude v TV •••
film JADE na Cinemax: 3.6. 23:20 Cinemax 2: 4.6. 23:20
obrazek
obrazek
Ve své vile je brutálně ubit miliardář Bedford, známý mimo jiné také svými styky ve vysokých politických kruzích. K případu je povolán David Corelli, detektiv ze sanfranciského oddělení vražd. Všimne si dóziček v nichž zavražděný muž uchovával upomínky na své milenky. Z jedné Corelli sebe manžetový knoflíček ve tvaru kotvy. Případ se ukáže choulostivější než se zpočátku zdálo, protože v Medfordově trezoru byly nalezeny fotografie guvernéra Edwardse, kterak se miluje z neznámou ženou. Politik je odhodlán udělat vše proto, aby zabránil skandálu, který by ohrozil jeho kariéru. Corelliho šéf chce detektiva z případu odvolat, ten si ho však pohrůžkou zveřejnění choulostivých informací udrží. Podaří se mu zjistit, že ženou na fotografii je jistá Patrice Jacint a dokonce ji najít. Žena se mu po marném pokusu o útěk přizná, že byla milenkou guvernéra a několika mužů z jeho blízkosti, a přivede je na stopu guvernérovy předchozí milenky Jade, se kterou byl všichni muži spokojenější než s ní, protože plnila všechna jejich přání.

K.Alexander- Něco na té Mary je (na HBO)

28. května 2009 v 5:45 ••• Co bude v TV •••
film Něco na té Mary je s Khandi Alexander na HBO2- 30.5. v 14:40,
HBO Comedy- 2.6. v 11:30
HBO Comedy- 2.6 v 16:30
obrazek

D.Caruso- Na mrtvém bodě (na Film+)

28. května 2009 v 0:50 ••• Co bude v TV •••
film Na mrtvém bodě s Davidem Carusem na Film+ 5.6. - 23:50 a 7.6. - 0:55
obrazekMotto: Mladý muž je neprávem obviněný z vraždy a postavený před soud. Jeho otec nevěří obvinění, a proto v zoufalství vezme spravedlivost do svých rukou.

Mladého černocha Demonda Doyla neprávem obviní z vraždy prvního stupně. Teď stojí před porotou, která rozhodne, zda půjde na popravu nebo na doživotí do vězení. Na lavici svědků jeho otec Jacob Doyle prohlásí syna za nevinného a obviní zkorumpovaný soudní systém. Na to se zbraní v ruce vyhlásí členy poroty za rukomé až do chvíle, než splnení jeho požadavky. Neřešitelná situace se brzy změní v peklo - pološílený otec chce pistolí zvrátit výrok poroty. Od prokurátora Neda Starka žádá, aby dokázal synovu nevinu, jinak porotu povraždí. Je to nerovný boj, plný emocí, kde hrdina koná nezákonně, aby se domohl spravedlivého soudního konání a čelí přesile policie, která obklíčila soudní budovu.

7. Řetězová reakce / Chain Reaction

28. května 2009 v 0:02 ♠ 6. série ♠
Tým CSI vyšetřuje vraždu mladé modelky a pátrání je zavede k uvězněnému zločinci, který svého času unesl Horatiova syna...

Podrobnější popis:

Nejnovější případ zavede tým CSI na pláž, kde před stovkami diváků zasáhl elektrický proud mladou modelku Alishu Reillyovou a usmrtil jí. Podle poručíka Horatia Caina nešlo o nehodu, ale o vraždu. Pod pódiem najde Ryan Wolfe zbytky drátu, který zelektrizoval pódium. Najde též dlouhý červený vlas, který patří další modelce, Juliane Ravezové. Děvče popírá, že má s vraždou cokoliv společné, ale poskytne vyšetřovatelům zajímavé informace. Alisha byla údajně vdaná za známého kriminálníka Joea LeBrocka, který svého času unesl Horatiova syna a nyní sedí za mřížemi.

Analýza drátu přivede vyšetřovatele k módnímu návrháři Gavinovi Hauerovi, přesně takový totiž použil na jednom svém modelu. Když čekají na povolení, aby mohli zadržet všechny šaty z přehlídky, Delko zjistí, že šaty, které měla na sobe Alisha, páchnou po heroinu, i přesto, že na nich žádné stopy drogy nezjistili. Podle Calleigh Duquesneové je látka přímo napuštěná heroinem.

Po prohlídce Hauerova skladu policie zjistí, že všechny šaty byly "zheroinizované" - prošly procesem, po dobu kterého se tekutý heroin absorbuje do látky a propašuje se tak do USA. Hauer přizná, že látky neprocházejí žádnou kontrolou a za pašováním heroinu stojí LeBrock. Odmítá však proti němu svědčit, protože se bojí o svůj život. Dal LeBrock zabít svou manželku, nebo přišla na to, co dělá?

Horatio navštíví LeBrocka a obviní ho z vraždy manželky. Výslech však přeruší exploze, která usmrtí Oscara Monahana, neoficiálního strážce Kylea. Vypadá to tak, že to bylo namířeno přímo na Oscara. Podle SIM karty do mobilu nalezené na místě výbuchu vyšetřovatelé předpokládají, že výbuch byl spuštěn telefonním hovorem. I když čip nebyl registrovaný na žádného majitele, podaří se vystopovat, odkud přišel poslední telefonát - z věznice, kde sedí LeBrock. Prohlídka cel má fatální důsledky - telefon patří Kyleovi.

Kyle tvrdí, že o zločinu nic neví, údajně mu telefon daroval LeBrock jako gesto smíření. V konfrontaci s dvěma nevyřešenými případy a závody s časem v úsilí o očištění synova jména, si Horatio připraví neortodoxní taktiku, jak případ rychle vyřešit.
Jaké triky má Horatio v rukávu?//<![CDATA[ inicializace(); //]]>

1. a 6. série na podzim

27. května 2009 v 21:36 ▼ Kriminálka MIAMI ▼
TV Nova zveřejnila, že na podzim poběží spolu s 6.-premiérovou řadou i opakování 1. řady. Aspoň se máme na co těšit, když už to takhle blbě natáhli.
6. řada VS 1.řada


8. Doživotní prázdniny / Permanent Vacation

26. května 2009 v 10:56 ♠ 6. série ♠
Kanadského teenagera zavraždili jediným výstřelem do tváře ve výtahu miamského hotelu, kde se ubytovala po dobu prázdnin jeho rodina. Černý kapesník na místě činu naznačuje spojitost se známým pouličním gangem Cobra Familia. Ale jak se mohl mladý Kanaďan po příchodu na prázdniny tak rychle zaplést s miamskou mafií?


Podrobnější popis:
Rodina Partneyů z Kanady se rozhodla strávit prázdniny v Miami. Netušili, že pro jednoho z jejich synů se skončí tragicky - jeho smrtí...

Natalia přichází ráno na místo činu. Kanadského teenagera Briana Partneyho zavraždili ve výtahu hotelu, kde se ubytovala po dobu prázdnin jeho rodina. Ani ona, ani poručík Horatio Caine nenajdou smrtící kulku, ale objeví černý kapesník, který může naznačovat spojitost se známým pouličním gangem nazývaným Cobra Familia. Teorii podporuje i vrahovo modus operandy - jediný výstřel do tváře a zdánlivě náhodná povaha útoku. Když se o tom zmíní Horatio mladíkovu otcovi Rogerovi, setká se s jeho hněvem. Nevěří, že by se jeho syn zapletl s nějakým gangem.

Klíčová karta, kterou našli u mladíka, zavede vyšetřovatele na 8. poschodí hotelu, kde krvavé skvrny ukazují, že výstřel vyletěl z pokoje zaregistrovaného na Mitcha Peñu - známého gangstera. Jako nového podezřelého ho jdou Tripp a Delko vyslechnout a okamžitě narazí na přesvědčivý motiv vraždy. Vyjde totiž najevo, že Mitchova přítelkyně Amy flirtovala s Brianem těsně předtím, než ho zastřelili. Zastřelil Mitch mladíka ze žárlivosti? Bez dostatečných důkazů ho nemohou zatknout, a tak se Delko s Wolfem vrátí na místo činu a na parkovišti najdou zřetelnou stopu po pneumatice. Analýzou vyjde najevo, že majitel motocyklu opustil parkoviště těsně po Brianově smrti. Nová stopa přivede vyšetřovatele do obchodu s motocykly, kde narazí na dalšího gangstera, Vasca Torresa, který příležitostně jezdí na burácejících motorkách. Je jasné, že Vasco naschvál zničil stroj, který ho spojuje s místem činu, ale vyšetřovatelé stále nejsou schopni zatknout podezřelého.

První skutečný průlom nastane, když Natalia najde ztracenou kulku zachycenou ve strojovně výtahu. Přezkoumáním vyjde najevo, že pochází ze zbraně registrované na Mitcha Garzu, což je jeden Peñových pseudonymů. Horatio s policií dorazí do hotelu právě včas, protože Mitch ho chce opustit. Z auta mu vytáhnou vražednou zbraň. Peña nonšalantně přizná, že mu skutečně patří, ale nedokážou mu, že to byl on, kdo střílel. I když ho zatknou, gangster mluví pravdu - nemají žádné přímé důkazy. DNA ze zbraně dokazuje, že z ní střílel Torres. Po informaci, že pravděpodobný vrah je na svobodě, spěchají Horatio s Delkem do motocyklového obchodu. Když se jim ho však nepodaří zlomit, může se stát, že nikdy nenajdou pravého pachatele...
D. Caruso- Polibek smrti na HBO

26. května 2009 v 9:44 ••• Co bude v TV •••
film Polibek smrti s Davidem Carusem na HBO 28. 5. - 4:15

obrazek
Bývalého podvodníka Jimmyho Kilmartina chytí detektiv Little Junior Brown a nabídne mu výhodný obchod: svobodu za to, když se stane informátorem. Jimmy se takto dostává mezi dva nemilosrdné světy gangsterů a vládních agentů, před kterými se snaží navždy uniknout...

Smazání Kobry 11?

26. května 2009 v 9:29
Myslím, si že Kobra už je v dnešní době tak trošku pasé a už jí ani nesleduju a nebaví mě a napadlo mě, že ta rubrika stejně neni moc obsáhlá a navíc se sem mezi CSI už nehodí, takže jí asi v nejbližší době smažu, souhlasíte?


9. Drž se svých zásad / Stand Your Ground

25. května 2009 v 18:24 ♠ 6. série ♠
Calleigh ohrozí své pracovní postavení, když údajně bez příčiny začne střílet po dvou mužích v autě a vyjde najevo, že těsně předtím pila alkohol...

Podrobnější popis:
Jedno krásné miamské ráno Calleigh vychází z kavárny, aby si užila volný den, ale vše se náhle změní. Dva muži stojící vedle jejího auta jí žádají, aby uhnula. Calleigh vytáhne zbraň a sdělí jim, že je policejní vyšetřovatelka. Chlapíci se leknou, nasednou do auta a akcelerují dolů ulicí. O něco později se otočí do protisměru a obrovskou rychlostí se ženou zpět. Calleigh na ně spustí palbu a auto vrazí do výkladu.

Calleigh vběhne do obchodu a zjistí, že šofér při havárii zahynul, ale co je horší, že pod koly auta leží mrtvá žena. Druhý muž z auta uteče. Za chvíli dorazí Tripp a Horatio, aby zjistili co se stalo. Zjistí, že mrtvá žena je Valerie Gaynorová, profesorka na místní střední škole.

V autě najdou krvavé skvrny na úložní skříňce. Natalie je zkoumá a věří, že identifikuje ztraceného muže. Podle výsledků jde o Peta Mortona. Když ho vyslýchají, obviní Calleigh, že na něho a jeho přítele Marka Boyda vytáhla zbraň a střílela bez příčiny. Možná si myslela, že jí chtějí srazit, ale auto otočili do protisměru jen proto, že ulici v původním směru blokovalo nákladní auto, a tak se rozhodli jet opačným směrem.

Další informace, které vyjdou na povrch, nevěstí pro Calleigh nic dobrého. Ericovi se totiž přizná, že se byla v podniku napít. Dala si dva poháry, což se podle ní neodrazilo na jejím úsudku. Rick Stetler se toho okamžitě chytí a suspenduje jí. Později vyjde najevo, že si Calleigh dala šest koktejlů, o čemž svědčí její účet. Jak to vysvětlí?

Při pitvě Alexx zjistí zajímavý fakt - Valerie nemá žádné poranění v dolní časti těla, což je u této nehody nemožné. Alexx podle lícní podlitiny dedukuje, že ženu někdo udeřil do hlavy. To znamená, že jí zavraždili. Horatio spěchá do obchodu, aby vyslechl vedoucího, Ryan zase navštíví školu, aby zjistil, zda někdo neměl motiv pro vraždu.

Horatio nezíská žádné nové informace, ale Ryan je úspěšný - Valerie pravděpodobně obchodovala s drogami. V její zamčené zásuvce najdou všechny potřebné ingredience na výrobu drog. Natalie analýzou zjistí, že učitelka drogy "vylepšovala" metylantranilánem, složkou derivovanou z hroznů, a měla ve zvyku s nimi kořenit nápoje a moučníky.

Jestli Valerie dávala drogy malým dětem, je možné, že jí chtěl někdo zabít. Zdá se, že Calleigh by mohla být z obliga, ale je třeba potvrdit ještě jeden detail - otázku nákladního auta. Jestli skutečně kriminálníkům zatarasilo cestu, Calleighina střelba byla trestným činem...